Bajki Ezopa - Kąpiel

ezop5Ezop był greckim niewolnikiem, który żył w VI wieku p.n.e., bohaterami jego bajek są zwierzęta, które posiadają ludzkie cechy. Każda z jego opowieści niesie ze sobą morał... Warto przeczytać dziecku chociaż kilka bajek Ezopa. "Kąpiel" to kolejna opowieść z przesłaniem...

 

Bajki Ezopa - Pies i kość

ezop3Bajki Ezopa mają charatker nie tylko moralizatorski, ale również uczą dzieci wrażliwości. "Pies i kość" to bajka o tym, że nie warto być zachłannym.

 

 

Bajki Ezopa - Konik polny i mrówki

ezop4"Konik polny i mrówki" to chyba jedna z najbardziej znanych bajek Ezopa. Tym razem opowieść dotyczy beztroskiego konika polnego, który nie przygotował się na nadajeście zimy... Przeczytajmy dziecku bajkę o jakże uniwersalnym przesłaniu...

 

 

Bajki Ezopa - Lis i bocian

ezop2Bajki Ezopa cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na ich moralizujący charakter oraz uniwersalne przesłanie. Każde dziecko powinno znać chociaż jedną bajkę. "Lis i bocian" to kolejna opowieść, którą warto przeczytać dziecku!

 

 

Bajki Ezopa - Kruk i lis

ezop1Bajki Ezopa to bajki, które można zacząć czytać już bardzo małym dzieciom. Ich treść jest uniwersalna i zawsze niesie ze sobą morał... "Kruk i lis" to bajka, którą powinno znać każde dziecko!

 

 

sloneczkoNajlepsze bajki dla naszych maluchów:)nutki